Schowek
Schowek

Dom opieki Ruda Śląska

Wyszukaj domy opieki dla osób starszych w miejscowości Ruda Śląska

Wpisz miejscowość w wyszukiwarkę

Profesjonalna opieka nad osobami starszymi w Rudzie Śląskiej. Szukasz wsparcia w opiece nad bliską osobą? Opieka Silesia zrzesza domy opieki, domy seniora i opiekunów medycznych na terenie Rudy Śląskiej, którzy świadczą usługi opiekuńcze i rehabilitacyjne. Jeżeli sam nie jesteś w stanie zaopiekować się osobą bliską lub nie masz odpowiednich umiejętności i kwalifikacji, skorzystaj z naszej wyszukiwarki do znalezienia odpowiedniej formy wsparcia.

Dlaczego warto skorzystać z domu opieki w Rudzie Śląskiej? 

Domy seniora to popularne rozwiązanie, które pozwala zapewnić profesjonalną opiekę nawet w przypadku leżących pacjentów, którzy wymagają całodobowej opieki i terapii. Dlaczego warto?

  • Domy seniora zapewniają fachową opiekę przez cały okres pobytu w ośrodku. Osoba starsza nie zostaje nawet na chwilę sama, a jej potrzeby – fizyczne i psychiczne – są zaspokajane.
  • Aktywizacja – mentalna i fizyczna stymulacja osób starszych poprawia jakość i komfort życia, dlatego powinna być nieodłącznym elementem opieki nad osobami starszymi. 
  • Towarzystwo – osobom starszym często brakuje towarzystwa. W domu opieki w Rudzie Śląskiej lub w domu seniora towarzyszą im opiekunowie oraz inni podopieczni ośrodka, z którymi mogą porozmawiać i wspólnie spędzić czas. Utrzymywanie kontaktów z innymi ludźmi wpływa pozytywnie na samopoczucie i sprawność umysłową. 

Domy opieki dla seniora są przygotowane na opiekę nad osobami starszymi. Nie tylko ze względu na doświadczenie, kwalifikacje i wysoki poziom empatii, ale też z powodu odpowiedniej organizacji przestrzeni, posiadane zaplecze sprzętu rehabilitacyjnego oraz przedmiotów, które pomagają w codziennym funkcjonowaniu. 

Opiekun medyczny a dom opieki w Rudzie Śląskiej

Wiele osób decyduje się na zatrudnienie opiekuna medycznego zamiast umieszczenia osoby bliskiej w domu opieki. Takie rozwiązanie pozwala seniorowi na pozostanie w domu, a jednocześnie stwarza możliwość profesjonalnej, całodobowej lub dziennej opieki. Opiekunów medycznych  w Rudzie Śląskiej znajdziesz za pomocą wyszukiwarki na naszym portalu Opieka Silesia. Na samopoczucie osoby starszej może mieć wpływ miejsce, w którym się znajduje. Większość z seniorów czuje się lepiej, jeżeli przebywa w swoim rodzinnym domu, w otoczeniu bliskich. Taka forma opieki jest możliwa często jedynie w sytuacji, gdy rodzina otrzyma wsparcie od opiekuna medycznego, ponieważ zobowiązania zawodowe nie pozwalają na całodobową, fachową opiekę ze strony członków rodziny. 

Portal Opieka Silesia pomaga w znalezieniu odpowiedniej formy opieki (w postaci specjalistycznej placówki lub opiekunów) dla seniorów w Rudzie Śląskiej