Schowek
Schowek

Dom seniora Bytom

Wyszukaj domy opieki dla osób starszych w miejscowości Bytom

Wpisz miejscowość w wyszukiwarkę

 

Domy seniora cieszą się dużą popularnością wśród osób które nie mogą lub nie chcą zapewniać osobie starszej długotrwałej opieki. Pomoc w wykonywaniu zabiegów pielęgnacyjnych i codzienna rehabilitacja powinny być świadczone przez wykwalifikowaną kadrę opiekunów lub osoby z wykształceniem medycznym. Domy seniora, placówki opiekuńczo-rehabilitacyjne oraz domy spokojnej starości znajdziesz na naszym portalu Opieka Silesia, gdzie świadczymy usługi profesjonalnego doradztwa z zakres wyboru odpowiedniej placówki dla seniora. Za pomocą wyszukiwarki znajdziesz dom dla seniora w Bytomiu, który spełni oczekiwania twoje oraz bliskiej osoby. 

Wyszukiwarka domów seniora w Bytomiu

W naszym serwisie znajdują się wyłącznie sprawdzone placówki, które cieszą się dobrą opinią. Dbanie o potrzeby pensjonariuszy jest naszym priorytetem, dlatego sprawdzamy domy seniora i miejsca dziennej opieki, które dodajemy do naszej bazy. Kiedy warto pomyśleć o umieszczeniu osoby starszej w domu seniora? 

  • Gdy zobowiązania finansowe lub rodzinne nie pozwalają na opiekę, rehabilitację i spędzanie wystarczającej ilości czasu z seniorem. 
  • Kiedy nie mamy wystarczającej wiedzy na temat opieki nad osobą w podeszłym wieku, a członek rodziny ma specjalne potrzeby np. jest leżący. 
  • W sytuacji, gdy osoba starsza choruje na alzheimera, parkinsona lub jest chora psychicznie i wymaga całodobowej opieki, którą jest w stanie zapewnić wyspecjalizowany ośrodek. 

Domy seniora są świetnym rozwiązaniem, które pozwalają osobom w podeszłym wieku spędzać czas w towarzystwie opiekunów i pensjonariuszy w podobnym wieku. Ciągły kontakt z innymi osobami przebywającymi w ośrodku aktywizuje, pobudza do działania i wpływa pozytywnie na psychiczne funkcjonowanie. 

 

Krótkoterminowe, długoterminowe i dzienne domy seniora 

Jeżeli nie ma takiej potrzeby, nie trzeba umieszczać osoby bliskiej na stałe w placówce. Pomagamy w wybraniu odpowiedniej formy opieki np. kilkugodzinnej w ciągu dnia lub indywidualnej w domu seniora. Opiekunki medyczne, pielęgniarki i fizjoterapeuci wesprą w codziennej opiece i poprawią jakość funkcjonowania osoby starszej. Jeżeli szukasz domu opieki w Bytomiu, ale nie chcesz analizować ośrodków za pomocą wyszukiwarki, możesz wypełnić formularz zgłoszeniowy, w którym napiszesz jakie potrzeby ma osoba starsza, a my wybierzemy odpowiedni ośrodek, który zapewni profesjonalną opiekę. 

Wybór miejsca opieki jest kluczowy, ponieważ nie tylko gwarantuje dobre warunki dla pensjonariusza, ale też odciąża członków rodziny, którzy mają pewność, że ich ukochana osoba jest dobrze zaopiekowana.