Schowek
Schowek

Dom Dziennego Pobytu “SENIOREK”

Dom Dziennego Pobytu "SENIOREK"

Łazienki w pokojach
Opieka medyczna
Rehabilitacja w domu
Udogodnienia dla niepełnosprawnych
Instalacja przywoławcza
Atrakcyjne otoczenie

ul. Kubiny 20, 41-710 Ruda Śląska

+48 661 030 392, +48 885 030 392

http://www.ddp-seniorek.pl

Wolne miejsca

LoadingDodaj do schowka

Wyślij wiadomość

Wyślij wiadomość
Opis placówki

Profesjonalna opieka nad osobami starszymi z chorobą Alzheimera, demencją, otępieniem.

„Seniorek” to jedyne miejsce na Śląsku gwarantujące profesjonalną prywatną opiekę nad osobami starszymi, którzy są dotknięci utratą pamięci i obniżeniem sprawności umysłowej. Pomagamy zatrzymać postępy choroby i wnieść promyk słońca w życie seniora.

Opieka nad osobą z Alzheimerem bądź demencją wymaga wiele uwagi, czasu, cierpliwości oraz doświadczenia. Ludzie zmagający się z tymi chorobami potrzebują nie tylko miłości i zrozumienia, ale też odpowiedniej terapii. Oferujemy codzienną troskę, która pozwala rodzinom oraz opiekunom zająć się obowiązkami zawodowymi lub zwyczajnie odetchnąć. Nasza siedziba mieści się w Rudzie Śląskiej, ale trafiają do nas seniorzy z Katowic, Chorzowa, Bytomia, Świętochłowic, Zabrza, Mikołowa, Gliwic i innych śląskich miast. Zapewniamy całodzienny pobyt z trzema posiłkami w dni powszednie. Gwarantujemy fachową opiekę wykwalifikowanego personelu, specjalistyczną terapię zajęciową oraz ćwiczenia pamięci.

Opieka personelu

Oferujemy opiekę wykwalifikowanego personelu od poniedziałku do piątku w godzinach od 7.30 do 17.00. Opiekę sprawują opiekunki, terapeuta zajęciowy i pielęgniarka. Do każdego podopiecznego podchodzimy indywidualnie.

Terapia zajęciowa

Podczas terapii wykorzystywane są różne jej formy między innymi: ergoterapia i arteterapia, prowadzi się wiele różnych zajęć wszelkiego rodzaju rękodzieła z wykorzystaniem sztuki.

Integracja z podopiecznymi

Nasi podopieczni wspólnie spędzają czas, co ma zdecydowanie lepszy wpływ na ich kondycję psychiczną, niż samotne spędzanie czasu w domu. Osoby starsze często separują się w swoim domu, nie chcą go opuszczać, co najczęściej prowadzi do zaburzeń depresyjnych.

Ćwiczenie pamięci

Codziennie prowadzone są ćwiczenia pamięci, które zdecydowanie poprawiają funkcjonowanie. Systematyczne ćwiczenia znacznie poprawiają procesy zapamiętywania, a ćwiczenia umysłowe wywierają korzystny wpływ na funkcjonowanie mózgu.

Usprawnienia (w miarę możliwości podopiecznego)

Codziennie, w miarę możliwości każdego podopiecznego, prowadzone jest usprawnienie. Ćwiczenia są tak dobierane, aby każdy mógł ćwiczyć. Usprawnianie ma na celu przywrócić dawne możliwości organizmu. Właściwie przeprowadzony proces usprawniania poprawia zwykłą, codzienną aktywność fizyczną.

3 posiłki (śniadanie, obiad, podwieczorek)

W czasie pobytu podopiecznego w domu seniora, oferujemy trzy główne posiłki śniadanie, obiad i podwieczorek. Pomiędzy śniadaniem i obiadem jest też tzw. przerwa kawowa.

Dom Dziennego Pobytu „Seniorek” to najlepsza prywatna opieka nad osobami starszymi w Rudzie Śląskiej i okolicach.

Ogromne postępy w medycynie pozwalają dożywać ludziom późnej starości. Jednak w tym okresie życia seniorów często dopadają otępienia. Nasi bliscy tracą pamięć, stają się nieporadni. Nawet najlepsi lekarze nie mogą wiele pomóc, bo w przypadku tego rodzaju chorób można jedynie opóźnić nasilenie się ich objawów. Instytucje pomagają w stopniu podstawowym, a przecież opieka nad osobą z demencją wymaga o wiele większego zaangażowania.

Dlatego stworzyliśmy Dom Dziennego Pobytu „Seniorek”. Jesteśmy doświadczonym i wykwalifikowanym zespołem, który zapewnia swoim podopiecznym bezpieczeństwo, odpowiednie warunki, specjalistyczną terapię oraz zajęcia. Nasza oferta jest wyjątkowa w skali całego regionu. Na Śląsku istnieją kluby seniora czy domy dziennego pobytu, ale tylko „Seniorek” zapewnia opiekę nad osobami z Alzheimerem i demencją. Zachęcamy do kontaktu rodziny szukające pomocy i wsparcia w codziennych obowiązkach z bliskim dotkniętym otępieniem.

Dodane 2 lata temu